მუსიკოსი, თამუნა შენგელია, ე.წ. პარლამენტარს, ოცნების ე.წ. ოპოზიციას და წულუკიანის კომისიის წევრს, წინა მოწვევის პარლამენტარის, ფრიდონ ინჯიას ვაჟს, ილია ინჯიას მიმართავს და წერს:
Ilia Injia ბევრი წელია გიცნობ და იმაზე კარგად გიცნობ, ვიდრე გგონია (შენ რომ ტრაბახობდი, ჩიპი მაქვს ტვინშიო, ეგეთი ჩიპი სამი მაქვს, დაგღჭავ და გადაგაფურთხებ в два счета).რაც გამოიჩეკე, მაყუთის კეთების და გრიალის მეტი არაფერი გიკეთებია. კეთილდღეობის გარდა რაზე გიზრუნია?ერთი რაც მახსოვს, 2004 წელს ნაცებთან ურთიერთობის დალაგებაზე ძალიან ირჯებოდი, ცოტა “დამანდრაჟებული” – ალბათ ქურდს ქუდი ეწვის ლოგიკიდან გამომდინარე, თორე რა გრჯიდა?!შეიძლება გამომრჩა რამე, საინტერესოა, სად იღვაწე, სად იბრძოლე, სად იომე, სად შეიძინე იურიდიული, პოლიტიკური თუ სამხედრო ისეთი ცოდნა ან კომპეტენცია, ამხელა პასუხისმგებლობას რომ იღებ შენ თავზე? რას და რანაირად არკვევ, უფრო ზუსტად კი რას ამტკიცებ ამ სამარცხვინო კომისიაში?მომკალი, და потомственный ФСБ-შნიკი მგონიხარ, შენი ოჯახური ბიზნეს მოღვაწეობის სფეროთი და სტილით, შენი “ზაპასნოი” აეროდრომით მოსკოვში, დუბაიში ძალიან დროული “დასვენებით” – 2022 წლის ომის დაწყებისთანავე, ყველა რუს ჩეკისტს და “ბიზნესმენს” დუბაიში რომ გაჰქონდა ფინანსები (მაშინვე მიგანიშნე კიდეც). შეიძლება დამთხვევაა – ამდენ დამთხვევას თეა “სისტემურს” დაარქმევდა.ტიპიური იდეოლოგიისგან დაცლილი და სერი ვირთხა ФСБ-შნიკი ხარ. ზუსტად რომ იცი სად და როდის უნდა შეძვრე, საკუთარი უსაფრთხოების და კეთილდღეობის უზრუნველსაყოფად.კიდევ სადმე თუ შემხვდები, არც მომესალმო და თვალიდან მომშორდი.