პარტია „მოქალაქეების“ ლიდერი ალეკო ელისაშვილი უკრაინიდან სამშობლოში დაბრუნდა. ამის შესახებ სოციალურ ქსელში მაიკო სიხარულიძე წერს და აეროპორტში გადაღებულ ფოტოს აქვეყნებს.
„დაბრუნდა აი, ასე… სიცოცხლით გარისკა, არც ამჯერად უღალატა საკუთარ თავს, ისტორიის სწორ მხარეს დადგა, ყველას შვილების თავისუფლებისთვის ბომბებისა და ტყვიების წვიმაში
არ არის მთლად ნორმალური ჩემი ვერსიით, მაგრამ ყველა ქართველს რომ აწყობს ეგ ამბავი – ის შემთხვევაა.
რატომ ? მახსოვს, მისი წასვლა რომ გავიგე, შიშით და სიამაყით გავსკდი ტირილით, იქამდე მერიდებიდა, ჩვენი ქვეყნის საჯარო პოზიციის გამო და ალეკო კი, როგორც რიგითი ასე წავიდა ოკუპანტების ჩასახოცად, მაგრამ ჩემთვის ის ამ ქვეყნის პარლამენტის წევრი იყო ომში და ქვეყნის მაშინდელ პოზიციას წმენდდა ნამუსს. მისი ომით მე უკრაინას მადლობას და ბოდიშს ვუხდიდი და კი მადიერი ვარ, რომ ამის შესაძლებლობა მომცა მისმა სიგიჟეში გადასულმა სიმამაცემ!
მშვიდობით დაბრუნებას გილოცავ ! “და ძირითადად მევასები ხოლმე” Alexandre Elisashvili ალექსანდრე ელისაშვილი / Alexander Elisashvili