თანამედროვე ბიზნესგარემო მუდმივ ცვლილებებს განიცდის, რომელიც კომპანიებს უბიძგებს, მიიღონ სწრაფი და ეფექტიანი გადაწყვეტილებები. სწორედ ამ გამოწვევების საპასუხოდ დაარსდა 2010 წელს GEC Consulting — საერთაშორისო მენეჯმენტ– საკონსულტაციო სივრცე, რომელიც თანამშრომლობითი მიდგომით მხარს უჭერს პარტნიორების სტრატეგიული განვითარების დაგეგმვას, ბიზნესპროცესების სტანდარტიზაციასა და გაციფრულებას.
კომპანიები GEC Consulting-ს მაშინ აკითხავენ, როცა სწრაფი ზრდის მართვა სჭირდებათ, ეფექტიანობის გაზრდას ცდილობენ ან პროცესების სტრუქტურირებას და სტანდარტიზაციის შესაძლებლობებს ეძებენ, რათა კიდევ უფრო გააძლიერონ საკუთარი პოზიციები ბაზარზე.
წლების განმავლობაში, GEC Consulting-ს უკვე 200-მდე პროექტი აქვს განხორციელებილი, მათ შორისააპარტნიორი ორგანიზაციების სტრატეგიის განვითარება, ბიზნესანალიტიკა და პროცესების ოპტიმიზაცია.
„ჩვენი პროექტები ყოველთვის პარტნიორი კომპანიისსაჭიროებებზეა მორგებული. ინდივიდუალური და თანაშექმნითი (co-creation) მიდგომით, მენეჯმენტთან ერთად ვქმნით სტრატეგიებს, ვაანალიზებთშესაძლებლობებს და ვგეგმავთ ნაბიჯებს პარტნიორი კომპანიის წინსვლისთვის“ — ამბობს გიორგისიმონგულაშვილი, GEC Consulting-ის დამფუძნებელი.
საკუთარი საქმიანობის განვითარება და ინოვაციურიმიდგომების დანერგვა GEC Consulting-ისთვის ისეთივემნიშვნელოვანია, როგორც პარტნიორების მხარდაჭერა. კომპანიის წარმატების ერთ–ერთი გადამწყვეტი ფაქტორისათანადო გარემოს შექმნა იყო, რომელიც ოფისისშეძენით განხორციელდა. ამ პროცესში მათ ფინანსურიმხარდაჭერა თიბისიმ გაუწია.
GEC Consulting–ი და თიბისი ბიზნესს შორისთანამშრომლობა სხვადასხვა მიმართულებითგრძელდება. გიორგი სიმონგულაშვილი უკვე რამდენიმეწელია TBC Awards-ის ჟიურის წევრია, ასევე, ბიზნესმოდელებისა და სტრატეგიების ქოუჩ–მენტორი. ესურთიერთობა ორივე მხარისთვის ღირებული აღმოჩნდადა როგორც გიორგი ამბობს, სამომავლოდ კიდევ უფროგაღრმავდება.