ქართული მარშის ლიდერი, სანდრო ბრეგაძე:
ამ პატარა ქართველების განწირული მზერის და ცრემლიანი თვალების გამო მთელი ჩრდილოეთ კავკასია ბოდიშს მოგვიხდის
—1993 წლის 27 სექტემბერი.
—რატომ არ ვამბობთ სიმართლეს
—ამ საბედისწერო დღეს ქართველებმა ომი კი არ წააგეს , ქართველებმა ბოლომდე იბრძოლეს – ამ დღეს მთავარსარდალმა გაგვყიდა , საქართველოს უბროტესმა მტერმა ედუარდ შევარდნაძემ ( მოღალატე ჯაბასთან , იდიოტ კიტოვანთან , ოცნების მთავარ იდეოლოგ ხაინდრავასთან ერთად ) თბილისში ხელისუფლების შენარჩუნების სანაცვლოდ გაყიდა , გ ა ყ ი დ ა , მტერს ჩააბარა აფხაზეთი.
—ბოდიშის მოუხდელად,ღირსეულად, ამაყად, ქედმოუხრელად – ისე როგორც სოხუმელ ვაჟკაცებს შეეფერებათ – დავბრუნდებით, აუცილებლად დავბრუნდებით , დაგველოდეთ საქართველოს მტრებო – ძალიან მალე გესტუმრებით
—ჯაბას, კიტოვანის, შევარდნაძის ბინძურ დროშას გადავაგდებთ და ზვიადის წმინდა დროშით დავბრუნდებით – ვინც მოსაფერებელია მოვეფერებით, ვინც დასასჯელია დავსჯით – მაგრამ მართალი ქართველი ბოდიშმოხდილი, დაჩოქილი, წაკუზული არასოდეს იქნება
—მე პირადად დარწმუნებული ვარ ,რომ ოდესმე ღირსეულად , აუცილებლად ჩავალ ჩემებთან კელასურში მიჩურინის ქუჩაზე და ზაზასთანაც (ჯალაღონია) მივალ ბათუმის 3 – ში